Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

O KAMPANII SPOŁECZNEJ

Międzynarodowa Szkoła Europejska im. Jana Kułakowskiego w Warszawie od grudnia 2013 roku do końca stycznia 2015 roku prowadzi kampanię społeczną pod hasłem "Freedom - Made in Poland". Ma ona na celu upamiętnienie 25 rocznicy historycznych wydarzeń, które rozpoczęły się w Polsce w roku 1989 i doprowadziły do zmian w całej Europie. Po powstaniu "Solidarności" w sierpniu 1980 roku i próbie stłumienia tego największego w dziejach świata ruchu związkowego przez wprowadzenie w Polsce 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego, to właśnie rozpoczęcie w dniu 6 lutego 1989 roku rozmów pomiędzy komunistyczną władzą i opozycją przy "Okrągłym Stole", a w ich wyniku przeprowadzenie pierwszych, częściowo demokratycznych wyborów w dniu 4 czerwca 1989 roku, dało impuls do zmian, które lawinowo nastąpiły w całej Europie. "Okrągły Stół" i utworzenie w Polsce pierwszego niekomunistycznego rządu pokazały całej Europie, że "nie ma wolności bez Solidarności". Dzięki zmianom zainicjowanym przez Polaków runął mur berliński, dokonała się "aksamitna rewolucja" w Czechosłowacji, odzyskały wolność i niepodległość kraje bałtyckie, Węgry, Bułgaria i Rumunia. Piętnaście lat później większość krajów europejskich mogła już cieszyć się z przynależności do Wolnej i Zjednoczonej Europy.

Kampanię "Freedom - Made in Poland" rozpoczęliśmy od umieszczenia tego hasła w szkolnym kalendarzu, tradycyjnie wykonywanym przez uczniów naszej Szkoły. 19 grudnia 2013 roku podczas naszego corocznego, świątecznego koncertu charytatywnego w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie przedstawiliśmy krótkie filmy, a na początku stycznia 2014 roku zaprezentowaliśmy w Warszawie nasz pierwszy billboard z tym hasłem. 6 lutego 2014 roku, w 25 rocznicę rozpoczęcia obrad "Okrągłego Stołu" na naszej stronie internetowej pojawił się film, przypominający to wydarzenie. Do końca roku przedstawiać będziemy kolejne filmy rocznicowe i inne prace naszych uczniów, powstałe w ramach tej kampanii. Poza głównym logo "Freedom - Made in Poland", wykonanym przez absolwentkę naszej Szkoły, wszystkie prace łączyć będzie też przesłanie podsumowujące i odwołujące się zarówno do tych, którzy pamiętają wydarzenia sprzed 25 lat, jak i do tych, którzy już w Wolnej Polsce i w Wolnej Europie się urodzili - "Dbaj o wolność!". Kampania, którą przeprowadza nasza Szkoła ma nie tylko przypomnieć zapoczątkowane w Polsce wydarzenia sprzed 25 lat, ale także uczulić wszystkich mieszkańców Europy i Świata na kwestię solidarności z tymi, którzy jeszcze wolnością cieszyć się nie mogą.

Od 30 kwietnia 2014 roku do 31 stycznia 2015 roku proponujemy wszystkim żeby w ramach naszej ogólnoświatowej kampanii społecznej, pobrali ze strony internetowej www.freedom-madeinpoland.pl logotyp "Freedom - Made in Poland", wydrukowali go, albo wyświetlili na swoim tablecie lub telefonie i zrobili sobie z nim zdjęcie, a następnie wysłali je na adres podany na tej stronie. Wszystkie nadesłane w ten sposób zdjęcia zamieścimy na stronie www.freedom-madeinpoland.pl. Chcemy, aby w ten sposób powstała wspaniała galeria zdjęć wykonanych w różnych miejscach na świecie przez osoby publicznie znane i nieznane, które znajdą się wspólnie obok siebie i w ten sposób przypomną światu historyczne wydarzenia w Polsce sprzed 25 lat.

Każda osoba, której zdjęcie umieszczone zostanie w naszej galerii internetowej, podpisze się tym samym pod przesłaniem naszej kampanii, które brzmi:

Dbaj o wolność !